newsletter
Pl
De 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Czstochowa-Ludwigshaften, Krzyżowa 19.-23.02.2018 r. PDF Drukuj Email

19 lutego ponownie zawitają do Krzyżowej uczniowie ze szkół z Częstochowyi Ludwigshafen. Uczniowie będą mieli szansę w trakcie spotkania zapoznać się z kulturą i historią obu krajów a także z historią naszego regionu. W programie zaplanowany jest m.in. wyjazd do podziemnego miasta w Osówka, należącego do kompleksu „Riese“.

Więcej…
 
||OFERTA PRACY|| Specjalista(ka) ds. projektów edukacyjnych Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży PDF Drukuj Email

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego poszukuje 1 osoby na stanowisko: Specjalista(ka) ds. projektów edukacyjnych Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.

Praca dla młodzieży i z młodzieżą w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej to najważniejszy projekt realizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Działalność pedagogiczna, której celem jest zbliżanie do siebie ludzi mimo dzielących ich różnic językowych czy światopoglądowych, prowadzona jest w Krzyżowej już od początku lat 90. Obecnie przeprowadzamy rocznie ponad sto programów różnego typu, w których bierze udział około dziesięciu tysięcy młodych ludzi z Polski, Niemiec i innych krajów Europy i świata. Coraz dynamiczniej rozwija się nasza współpraca z Ukrainą.

Więcej…
 
"Moja historia - Twoja historia" - warsztaty historyczne, Krzyżowa 12-17.02.2018 r. PDF Drukuj Email

W projekcie "Moja historia - Twoja historia" biorą udział młodzi ludzie w wieku 15-19 lat z Niemiec i Polski, by zapoznać się z historią okresu powojennego. Ich zadaniem jest analiza, punktów wspólnych polsko-niemieckiej i europejskiej historii, omawianych głównie w ich krajach i regionach. W czasie projektu uczestnicy poszukują różnic, podobieństw i współzależności między swoimi krajami jak i rozwijają zrozumienie i tolerancję między sobą. Umożliwia im to zmianę perspektywy postrzegania krajów sąsiadujących. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na powojenne ruchy migracyjne, które mają szczególne znaczenie dla historii krajów.
Więcej…
 
MASKA - Polsko-niemiecko-greckie warsztaty teatralne, Krzyżowa 10-16.02.2018 r. PDF Drukuj Email

MASKA - Wykluczenie. Równouprawnienie. Znalezienie tożsamości - to trwający od 10 do 16 lutego, w Krzyżowej,  projekt teatralny polskiej, niemieckiej i greckiej młodzieży z niepełnosprawnością i bez niej.

 Projekt, dokumentowany filmowo, składa się z dwóch warsztatów teatralno-artystyczno-filmowych. W projekcie bierze udział młodzież w wieku 16-21 lat. Pierwszy projekt pod hasłem „MASKA/die MASKE“, zatytułowany MASKI PRZEZWYCIĘŻAJĄ BARIERY, odbył się w 2015 roku w greckim mieście Komotini. Niniejszy projekt „MASKA/die MASKE  | BEZ GRANIC I BARIER“ stanowi jego kontynuację.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7